informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook

Lenovo i EMC powołują spółkę

Technologie / 2013.01.22

Firmy Lenovo i EMC Corporation poinformowały na początku na początku stycznia o finalizacji procesu powoływania zapowiedzianej w sierpniu 2012 r. spółki LenovoEMC Ltd. Nowy podmiot joint venture będzie jednym z przykładów szerzej zakrojonej współpracy strategicznej obu partnerów w dziedzinie spełniających branżowe standardy serwerów i rozwiązań sieciowej pamięci masowej. W skład spółki joint venture wejdą zasadnicze aktywa działu Iomega firmy EMC, a przedmiotem jej działalności będzie produkcja pod obiema markami rozwiązań sieciowej pamięci masowej (NAS) przeznaczonych dla małych i średnich firm oraz oddziałów dużych przedsiębiorstw.

„Lenovo należy do najszybciej rozwijających się firm technologicznych na świecie, a Iomega wnosi doświadczenie lidera rozwiązań sieciowej pamięci masowej. Dzięki temu spółka joint venture może rozwijać się i stymulować innowacyjność w sektorze MŚP rynku NAS” — powiedział Eric Arcese, prezes i dyrektor generalny LenovoEMC Ltd. „Z entuzjazmem i optymizmem patrzymy w przyszłość LenovoEMC Ltd jako lidera na szybko rozwijającym się globalnym rynku pamięci masowej dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pracujemy nad tym wraz z partnerami i klientami jako działająca już firma”.

 

Oferta rozwiązań sieciowej pamięci masowej marki Iomega obejmuje serwery typu desktop i tower
oraz przeznaczone do montażu w stelażach i szafach. Są wśród nich zarówno modele bezdyskowe (0 TB), jak i oferujące do 48 TB miejsca w pamięci. Rozwiązania NAS marki Iomega są wyposażone w nagradzany system operacyjny EMC® LifeLine™. Łączy on w sobie wiodące w branży funkcje i zalety z łatwą obsługą przystosowaną do potrzeb użytkowników w małych firmach, terenowych placówkach firm czy centrach danych oddziałów przedsiębiorstw. Dzięki tym zaletom stanowią one idealne rozszerzenie możliwości cenionych serwerów Lenovo ThinkServer i ThinkStation oraz stacji roboczych.

Oprócz spółki joint venture globalne partnerstwo firm Lenovo i EMC Corporation obejmuje również program rozwoju technologii serwerów klasy x86, a także współpracy producenta OEM i odsprzedawcy rozwiązań pamięci masowej EMC. Zarówno EMC, jak i Lenovo są udziałowcami LenovoEMC Ltd, a udział większościowy należy do Lenovo. Opisanego tu partnerstwa nie uznaje się za znaczące w kontekście zysków żadnej z firm w roku finansowym.

źródło: lenovo/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe