informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Logitech po raz kolejny koryguje prognozy
Guerrino De Luca, CEO Logitech, fot. sulekha

Logitech po raz kolejny koryguje prognozy

Technologie / 2012.01.26

Logitech po raz kolejny już obniżył całoroczne prognozy sprzedażowe i finansowe w związku z zawirowaniami w strefie Euro, ale co najważniejsze na rynku coraz bardziej zauważalny jest trend coraz mniejszej zależności sprzętów od urządzeń peryferyjnych. Najnowsze smartfony, tablety i ultrabooki wyposażone są w wyspokiej jakości kamerki, aparaty i zintegrowane klawiatury - nasuwa się więc pytanie o przyszłość i rozwój firmy produkujących kamery internetowe, myszy, czy klawiatury.

Logitech spodziewa się osiągnąć sprzedaż w tym roku na poziomie 2.3 miliarda dolarów, a nie jak planowano wcześniej 2.4 miliarda $, natomiast zysk netto ma wynosić 60 milionów $, a nie 90$.

"Od czasu naszych ostatnich prognoz dotyczących roku 2012 kilka istotnych czynników uległo zmianie, tym samym również i my musieliśmy zweryfikować nasze prognozy" - powiedział Guerrino De Luca, prezes Logitech.

Akcje Logitech spadły podczas ostatniego notowania na giełdzie o 13.56% i za jedną płacono 6.44 franka szwajcarskiego. Przed Logitechem trudny okres, wydawaje się, że czas najwyższy aby zacząć reagować na zmieniające się realia na rynku nowych technologii.

źródło: reuters/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe