informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Małgorzata Pietraszewska nową prezeską 10Clouds

Małgorzata Pietraszewska nową prezeską 10Clouds

HR / 2024.04.09

Maciej Cielecki, współzałożyciel oraz wieloletni CEO firmy przekazuje funkcje zarządcze 10Clouds, aby rozwijać w AI Labs projekty skupione na sztucznej inteligencji. Stanowisko Prezesa Zarządu w 10Clouds SA od dnia 1.04.2024 r. objęła Małgorzata Pietraszewska.

- Zakładając 10Clouds naszym celem było budowanie hubu dla innowacji. Pracowaliśmy w nowych technologiach oraz wyprzedzaliśmy rynkowe trendy. Podążając za swoimi zainteresowaniami i potrzebami rynku, od dwóch lat skupiam się na rozwijaniu działalności związanej ze sztuczną inteligencją, szczególnie pracy na modelach Generative Pretrained Transformers (GPT). W związku z tym projektem i chcąc jak najefektywniej wspierać rozwój 10Clouds jako grupy firm, zdecydowaliśmy o moim pełnym przejściu do AI Labs i rozwijaniu siostrzanej, silnej organizacji - mówi Maciej Cielecki, który obejmie stanowisko CEO w AI Labs i będzie nadzorował główny projekt: AI Console, pozostając związany z 10Clouds SA jako Head of AI.  

Stanowisko prezesa przejęła związana z organizacją od 2017 r. Małgorzata Pietraszewska, która od dwóch lat była członkinią zarządu i podejmowała decyzje związane z dalszym rozwojem firmy, ostatnio w roli CCO (Chief Commercial Officer). Obecnie będzie kontynuować tworzenie i wdrażanie strategii firmy już z pozycji prezesa.

- IT (Information Technologies) to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Obecnie stoi przed wieloma szansami i wyzwaniami, na które jako organizacja potrzebujemy być stale przygotowani. Obserwujemy i jednocześnie wytyczamy trendy, których owoce potem wdrażamy w usługach i produktach dla naszych klientów. Rozwijamy 10Clouds, aby niezmiennie realizować naszą misję, jaką jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań IT - mówi nowa CEO, Małgorzata Pietraszewska.          

10Clouds została założona w 2008 r. przez Michała Kłujszo oraz Macieja Cieleckiego. Firma świadczy usługi premium z zakresu konsultingu IT, projektowania produktu (UX/UI) oraz rozwoju oprogramowania. Jej główne specjalizacje to technologie AI i Web3/blockchain. Zespół 10Clouds zrealizował dotąd projekty dla ponad 500 klientów, wśród których znajdują się zarówno startupy i scale-upy takie jak Pinterest, Tagasauris, AlephZero, czy Baidu, jak również korporacje takie jak Orange i NestBank. Obecne działania mają na celu maksymalizację wartości całego konsorcjum trzech spółek działających wokół 10Clouds oraz zwiększenie możliwości operacyjnych w rozwijaniu nowych produktów.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe