informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Media Markt i SATURN razem z ActiveJet i Actis dla Szlachetnej Paczki

Media Markt i SATURN razem z ActiveJet i Actis dla Szlachetnej Paczki

Wiadomości / 2014.02.11

Sieci elektromarketów Media Markt i SATURN wspólnie z markami ActiveJet i Actis, rozpoczynają zbiórkę zużytych tuszów i tonerów w ramach programu ekologicznego Active Eco. Działania mają na celu wsparcie akcji społecznej „Szlachetna Paczka”, w ramach której prywatni darczyńcy pomagają osobom żyjącym w niezawinionej biedzie.

Od lutego 2014 r. w sklepach Media Markt i SATURN do recyklingu przyjmowane są wyeksploatowane tonery i tusze urządzeń drukujących wszystkich producentów. Zużyte elementy można oddawać w Punktach Obsługi Klienta we wszystkich marketach obu sieci. Dostarczeniem pojemników na odpady oraz ich odbiorem zajmie się firma ACTION S.A., producenta materiałów eksploatacyjnych do drukarek marki ActiveJet i Actis. Zbiórka w Media Markt i SATURN ma na celu wsparcie ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”, która opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy potrzebującym i ich rodzinom. Dochód uzyskany ze zbiórki tuszów i tonerów w marketach zostanie w całości przekazany na rzecz Stowarzyszenia Wiosna, organizatora akcji. Zużyte tusze i tonery można oddawać we wszystkich sklepach SATURN oraz Media Markt w Polsce. Oznakowane pojemniki do zbiórki zlokalizowane są w serwisach sklepów.

W 2013 roku wolontariusze dostarczyli pomoc do 17 684 potrzebujących rodzin, czyli do około 70 000 osób. Paczki przygotowało 530 500 osób (średnio 30 osób pomagało jednej rodzinie). W tej edycji Paczka zjednoczyła 617 000 osób - darczyńców, wolontariuszy, dobroczyńców, członków rodzin w potrzebie. To już ponad 1,5% Polaków.

Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1873 zł. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięga 33 125 005 zł.

źródło: ms/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe