informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Netia w elitarnym składzie WIG30

Netia w elitarnym składzie WIG30

Giełda / 2013.08.09

Warszawska giełda papierów wartościowych podjęła decyzję o poszerzeniu największego indeksu spółek notowanych na Głównym Rynku o kolejnych 10 spółek i rozpoczęciu publikacji nowego indeksu WIG30 od dnia 23 września br. Netia S.A. została zakwalifikowana do nowego indeksu.

Nowy wskaźnik koniunktury największych spółek pozwoli na zmniejszenie koncentracji branżowej w głównym indeksie warszawskiej giełdy. Dzięki ograniczeniu udziału spółek z jednego sektora giełdowego do siedmiu uczestników oraz zmniejszeniu udziału jednej spółki w kapitalizacji całego indeksu do 10%, zwiększeniu ulegnie reprezentacja branż wśród spółek wchodzących w skład indeksu i będzie on lepiej odzwierciedlał zróżnicowanie sektorowe spółek notowanych na Głównym Rynku GPW. Skład WIG30 stanowi odzwierciedlenie 13 branż, wg klasyfikacji stosowanej przez GPW. W porównaniu do portfela WIG20 pojawiły się dwie nowe branże: media i przemysł metalowy.

„Zakwalifikowanie Netii w skład nowego indeksu WIG30 przyjęliśmy z wielką radością. Warszawska giełda doceniła konsekwentną realizację strategii spółki, jej wiarygodność i odpowiedzialność.” – powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia S.A. „Jestem przekonany, że wszyscy pracownicy spółki będą konsekwentnie budować jej wartość tak, aby spełnić oczekiwania inwestorów, klientów i współpracujących z nami partnerów. Takie wyróżnienie zobowiązuje."

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych.

źródło: informacjebranzowe/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe