informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Nowa platforma Trend Micro Vision OneTM pomaga zespołom ds. cyberbezpieczeństwa zapanować nad obsługą nadmiernej liczby alertów

Nowa platforma Trend Micro Vision OneTM pomaga zespołom ds. cyberbezpieczeństwa zapanować nad obsługą nadmiernej liczby alertów

Technologie / 2021.02.25

Firma Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń cybernetycznych, pomaga firmom radzić sobie z nadmiarem alertów dot. bezpieczeństwa oraz niedoborem zasobów dzięki elastycznej platformie do wykrywania zagrożeń. Nowa platforma zapewnia pełną widoczność i możliwość reakcji z poziomu pojedynczej konsoli. Trend Micro Vision OneTM umożliwia rozszerzone wykrywanie i eliminowanie zagrożeń (extended detection and response — XDR) oraz podnosi poprzeczkę w tej dziedzinie, wprowadzając nowe funkcje, dzięki którym działy bezpieczeństwa mogą widzieć więcej i reagować szybciej.

Wiele przedsiębiorstw ma problem z odizolowanymi narzędziami, chaotycznymi alertami i podstępnymi, zaawansowanymi zagrożeniami — niezależnie od tego, czy mają własne centrum operacji cyberbezpieczeństwa, czy też funkcje SOC wykonuje u nich przeciążony dział informatyczny. Wprowadzając w 2019 r. pierwsze w branży rozwiązanie XDR, firma Trend Micro pomogła setkom przedsiębiorstw w identyfikacji i ograniczeniu cyberzagrożeń poprzez korelowanie alertów z całego środowiska informatycznego, a nie tylko endpointów, jak ma to miejsce w przypadku rozwiązań EDR. XDR to kluczowy element platformy zapewniający rozszerzone wykrywanie i reagowanie na zagrożenia w całym środowisku informatycznym, a dodatkowe funkcje Trend Micro Vision OneTM pomagają stawić czoła jeszcze bardziej złożonym wyzwaniom w dziedzinie bezpieczeństwa.

„Nasz zespół był wcześniej po prostu przytłoczony ogromną liczbą alertów o zagrożeniach, którym nie był w stanie nadawać priorytetów. Obniżało to naszą produktywność i zwiększało naszą ekspozycję na ryzyko” — powiedział Aaron Cunningham, wiceprezes ds. IT w firmie Glazer’s Beer and Beverage. „Trend Micro zapewnia nam więcej twardych danych i mniej szumu informacyjnego, w związku z czym możemy szybciej reagować na istotne zagrożenia. A dzięki integracji z naszym rozwiązaniem SIEM możemy czerpać korzyści z dotychczasowych inwestycji”.

Trend Micro Vision OneTM pozwala przedsiębiorstwom zwiększyć wydajność, ponieważ z tą platformą nawet mniej zaawansowane działy bezpieczeństwa mogą wejść na wyższy poziom. Nowa platforma pozwala przedsiębiorstwom szybciej analizować incydenty związane z bezpieczeństwem, identyfikować wzorce krytycznych zagrożeń i złożonych ataków oraz poznać swój ogólny stan zabezpieczeń i trendy w tym zakresie. Dzięki temu firmy mogą proaktywnie identyfikować i oceniać potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa.

Zgodnie z raportem firmy Gartner pt. „Innovation Insight for Extended Detection and Response” z marca 2020 r., „dwa największe wyzwania stojące przed wszystkimi działami ds. cyberbezpieczeństwa to zatrudnienie i utrzymanie personelu z kwalifikacjami technicznymi oraz wypracowanie systemu zabezpieczeń, który pozwoli sprawnie konfigurować i serwisować mechanizmy obronne oraz szybko wykrywać zagrożenia i na nie reagować. Dla dużych przedsiębiorstw nakładanie się tych dwóch problemów jest często przytłaczające”.

Zgodnie ze swoją nazwą, nowa, holistyczna platforma obrony przed zagrożeniami zapewnia:

  • Widoczność zagrożeń i kompleksowe informacje o nich: dzięki wielowarstwowym modelom wykrywania zagrożeń wzbogacanych informacjami o zagrożeniach bezpieczeństwa (Threat Intelligence) zbieranych przez działy badawcze Trend Micro, przedsiębiorstwa mogą dostrzec złożone ataki i słabe punkty zabezpieczeń, które umykają izolowanym rozwiązaniom. Planowane są również funkcje zapewniające wgląd w ryzyko związane z wykorzystywaniem aplikacji SaaS.
  • Dedykowane sensory: natywna integracja z rozwiązaniami zabezpieczającymi Trend Micro we wszystkich krytycznych warstwach infrastruktury.
  • Dopasowanie do dotychczasowej infrastruktury: możliwość integracji z dotychczasowymi rozwiązaniami innych producentów z wykorzystaniem API, co upraszcza i automatyzuje procesy bezpieczeństwa w organizacji.
  • Uproszczone zarządzanie: możliwość dostosowania reguł bezpieczeństwa i inicjowania działań naprawczych we wszystkich warstwach zabezpieczeń z poziomu pojedynczej konsoli zamiast modyfikacji reguł bezpieczeństwa w każdym z systemów z osobna.

Firma Trend Micro ma na swoim koncie 30 lat innowacji i jest prekursorem na szybko rozwijającym się rynku rozwiązań XDR. Ale w miarę jak stają się one coraz bardziej popularne, idziemy dalej i oferujemy więcej” — powiedział Kevin Simzer, Dyrektor Operacyjny w Trend Micro. „Dzięki naszej platformie Trend Micro Vision OneTM dobre działy bezpieczeństwa stają się jeszcze lepsze, ponieważ są w stanie łatwo identyfikować kluczowe potrzeby i podejmować szybkie działania. Nasza platforma ochrony przed zagrożeniami będzie nadal się rozwijać, aby nadążać za zmieniającym się środowiskiem zagrożeń oraz infrastrukturą naszych klientów”.

Nową platformę można łatwo połączyć nie tylko z wielowarstwowymi zabezpieczeniami Trend Micro, lecz także z innymi technologiami zabezpieczającymi, takimi jak platformy ochrony punktów końcowych innych producentów oraz rozwiązania SIEM i SOAR. Dostępne są integracje z rozwiązaniami takich producentów jak Fortinet, Microsoft, Sentinel i Splunk. Pierwsi klienci mogą wiele skorzystać na możliwości integracji nie tylko z rozwiązaniami SIEM i SOAR, lecz także rozwiązaniami takimi jak Firewall, systemy obsługi zgłoszeń oraz rozwiązania do zarządzania tożsamością i dostępem.

Nowy post na blogu IDC jest owocem spotkania przed wprowadzeniem produktu i można w nim znaleźć więcej informacji o nowej platformie Trend Micro.  Dodatkowe informacji o Trend Micro Vision OneTM można też znaleźć na stronie TrendMicro.com.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe