informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Canon w regionie EMEA

Nowy Prezes i Dyrektor Generalny Canon w regionie EMEA

Technologie / 2012.04.03

Canon poinformował o nominacji Rokusa van Iperena na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki (EMEA). Tym samym zastępuje on Ryoichi Bambę, przechodzącego na emeryturę po 4 latach pełnienia ww. funkcji i łącznie 40-letniej pracy w firmie Canon. Rokus van Iperen będzie pierwszym Europejczykiem, który stanie na czele firmy Canon w regionie EMEA.

Nowy dyrektor przejmie zarządzanie organizacją, która dostarcza najwyższej jakości produkty i usługi w zakresie rozwiązań biznesowych i medycznych, milionom konsumentów w krajach EMEA i generuje największą część przychodów z regionów w ramach Canon Inc. Od 1999 roku Rokus van Iperen pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Generalnego w Océ N.V., spółki która w marcu 2010 roku została przejęta przez Canon Inc. Teraz obejmuje nowe stanowisko w Canon Group.

„To zaszczyt być pierwszym Europejczykiem, który będzie zarządzał firmą Canon w regionie EMEA”, powiedział Rokus van Iperen, nowy Dyrektor Generalny. „Zawsze byłem pełen uznania dla nieustannie wprowadzanych innowacji i imponujących efektów biznesowych firmy. Mając za sobą kilka lat bliskiej współpracy, oczekuję z niecierpliwością procesu integracji Canon i Océ, co zwiększy wzrost znaczenia biznesowego obu firm w regionie EMEA”.

Van Iperen rozpoczął współpracę z Océ w 1978 r. Po pracy w dziale R&D, w 1989 r. przejął nadzór nad zespołem ds. systemów drukujących. Ponadto od 1992 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego w belgijskim oddziale Océ, aż do momentu nominacji na członka zarządu Oce N.V. w 1995 r. Przełomowymi osiągnięciami w karierze van Iperena w Oce N.V. było nabycie, a następnie przeobrażenie Siemens Nixdorf Printing Division i Imagistics Inc. w markę znaną dziś jako Océ. Rokus van Iperen jest absolwentem Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven.

źródło: canon/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe