Oracle Cloud wykorzystywany do prac analitycznych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy
Baza danych Oracle w chmurze to technologia przetwarzania dostępna przez Internet. Dostęp do zasobów można uzyskać z poziomu różnych platform sprzętowych ― od komputerów stacjonarnych, poprzez tablety, po urządzenia mobilne. Usługa Oracle Database Cloud obejmuje szeroką gamę narzędzi dla użytkownika, w tym kreatory programistyczne oraz elastyczne, interaktywne narzędzia do tworzenia raportów.
„Z punktu widzenia projektantów i twórców oprogramowania, ogromną zaletą Oracle Database Cloud i dostarczanych narzędzi do tworzenia aplikacji, jest możliwość szybkiego budowania aplikacji bazodanowych oraz ich szybkiego wdrażania, a następnie ulepszania poprzez cykliczne wprowadzanie szybkich zmian” – mówi Sławomir Koźluk, Customer Success Manager w Oracle Polska – „Ponieważ usługa ta jest oparta całkowicie na technologii bazy danych Oracle, użytkownik może zapisywać swoje dane i wykonywać aplikacje wszędzie tam, gdzie istnieje dostęp do Oracle Database w chmurze, czyli np. na własnym laptopie, tablecie lub smartfonie”.
Jednym z użytkowników usługi Oracle Database Cloud jest Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB), który rozpoczął współpracę z Oracle w wyniku postępowania przetargowego. Rozpoczęcie wykorzystania Chmury Oracle odbyło się przy wykorzystaniu wewnętrznych zasobów OPI PIB oraz przy wsparciu Oracle CSM i ekspertów Oracle Pre-sales, którzy organizowali warsztaty produktowe w siedzibie klienta oraz na bieżąco odpowiadają na pojawiające się pytania związane z Oracle Cloud.
„Zespół analityczno-deweloperski OPI PIB prowadzi prace, które mają na celu przeprowadzenie analizy danych naszych systemów jako źródła zasilania tworzonej hurtowni danych” – komentuje Bartłomiej Bułkszas, administrator baz danych w OPI PIB – „Drugi kierunek działań tego zespołu, to udostępnienie danych relacyjnych w formacie JSON (JavaScript Object Notation) dla systemów opartych o technologie Big Data” – dodaje.
„Przy pracy zespołowej przydatniejsza jest wersja serwera Oracle Database Cloud z opcją multitenant. Pozwala ona na to, aby każdy z zespołów miał do dyspozycji własne, niezależne od innych środowisko, dostępne tylko dla pracowników z danej grupy” – komentuje Sławomir Koźluk. „Bazy w modelu pluggable pozwalają stworzyć dla użytkowników z ograniczonymi uprawnieniami obrazy danych z kilku różnych chwil czasowych w jednym fizycznym serwerze bazy danych” – podsumowuje Bartłomiej Bułkszas.
źródło: informacjebranzowe.pl