

Oras przejmie firmę Hansa od IK Investment Partners
Fundusz IK2007 Fund firmy IK Investment Partners („IK”) zgodził się sprzedać firmę Hansa Metallwerke AG („Hansa”), jednego z przodujących dostawców armatury sanitarnej Grupie Oras, liderowi branży w Europie Północnej. Transakcja ma zostać zawarta do końca września 2013 roku.
Oras jest dużym dostawcą przyjaznej dla użytkownika armatury sanitarnej zapewniającej oszczędność wody i energii. Założona w 1945 roku firma jest liderem na rynku północnoeuropejskim. Oras jest rodzinną firmą należącą do Oras Invest. Siedziba główna firmy Oras znajduje się w Rauma w Finlandii. Firma posiada dwie fabryki: w Rauma i w Oleśnie w Polsce. Firma posiada własne działy sprzedaży w piętnastu krajach europejskich. W 2012 roku sprzedaż netto zatrudniającej około 800 osób firmy wyniosła 131,1 miliona euro. Hansa jest dostawcą innowacyjnej armatury sanitarnej w europejskich krajach niemieckojęzycznych. Założona w 1911 roku firma jest drugim co do wielkości producentem kranów w Niemczech i liderem na rynku austriackim. Siedziba główna firmy Hansa znajduje się w Stuttgarcie. Firma posiada dwie fabryki: w Burglengenfeld w Niemczech i w Karlovicach w Czechach. Hansa posiada własne działy sprzedaży w dziewięciu krajach Europy i w Chinach. W 2012 roku sprzedaż netto zatrudniającej około 600 osób firmy wyniosła 128,5 miliona euro.
Oras Invest jest wyłącznym właścicielem Grupy Oras. Oras Invest jest rodzinną firmą działającą w branży przemysłowej od ponad 70 lat. Zaangażowanie właścicieli oraz długoterminowy i zrównoważony rozwój stanowią podstawę strategii Oras Invest. Firma jest posiadaczem największej liczby akcji trzech firm notowanych na giełdzie: Kemira (18%), Tikkurila (18%) i Uponor (23%). Oras Invest koncentruje się na przemyśle wodnym i budowlanym. Pod koniec 2012 roku wartość netto aktywów firmy Oras Invest wynosiła 617 milionów euro.
źródło:pięknydom24.pl/informacjebranżowe.pl
Najnowsze aktualności
Waterdrop przyspiesza rozwój na polskim rynku. Marka rozwija sieć sprzedaży i rozszerza współpracę z partnerami handlowymi
2026.07.09Armatis wspiera ekspansję Crédit Agricole na rynku niemieckim
2026.07.08EFL i Credit Agricole partnerami akcji „Strażak na szlaku 2026”
2026.07.08Pół tysiąca powodów do radości – poszewki z akcji Uszyj Jasia na Złocieniu trafiły do krakowskich szpitali
2026.07.08Lime uruchamia mobilne patrole w Warszawie
2026.07.07Matexi Polska zwiększyło sprzedaż mieszkań o 15%
2026.07.06eobuwie otwiera salon w Avenidzie. Multibrand stawia na większą ekspozycję i bezpośredni kontakt z produktem
2026.07.03Pupilovy Stok w Sarnim Stoku. Centrum wspiera opiekunów psów i zwierzęta czekające na dom
2026.07.03Autonomiczne oświetlenie solarne: Helia odpowiada na nowe potrzeby miast i gmin
2026.07.03





