informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Paradyżowa Kraina w sobotę na Łódź Design Festival

Paradyżowa Kraina w sobotę na Łódź Design Festival

Nieruchomości / 2013.10.25

Jeśli w najbliższą sobotę wybierasz się na Łódź Design Festival, na Twojej liście powinny znaleźć się obowiązkowo trzy wydarzenia: warsztaty Paradyżowa Kraina, obejrzenie wielkoformatowej mozaiki pt. Pocałunek Miłości oraz jedynego w swoim rodzaju Domu Iluzji. Na te wszystkie wydarzenia zaprasza Ceramika Paradyż, Mecenas Główny Festiwalu.

Paradyżowa Kraina to warsztaty kreatywne dla dzieci, które już trzeci rok z rzędu odbywają się w ramach Łódź Design Festival. Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Zaplanowano dla nich m.in. wspólne tworzenie najwyższej wieży ze sznurka, taśmy i makaronu spaghetti, której zwieńczeniem będzie mozaika Ceramiki Paradyż. Główną częścią zajęć w każdej z grup będzie budowanie Paradyżowej Krainy na gotowym planie miasta. Pomysłodawcą warsztatów jest Ceramika Paradyż, a za ich tegoroczny program odpowiadają Archidzieciaki.

Dla nieco starszych

Zwiedzając Centrum Festiwalowe obowiązkowo trzeba zawitać na I piętro do Domu Iluzji, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje. To jedyne miejsce, gdzie ściany się ruszają, a podłoga ma wymiar 3D. A to wszystko za sprawą graficznych nadruków na płytkach ceramicznych. Miłośników sztuki ulicznej zapraszamy z kolei na uroczyste odsłonięcie street artowej mozaiki ceramicznej Pocałunek miłości, która powstała w ramach projektu Galeria w przejściu. Przy ul. Konstytucyjnej w Łodzi ściany przejścia podziemnego zostały ozdobione wielkoformatową mozaiką, wykonaną z płytek Ceramiki Paradyż. Autorem pracy jest łódzki twórca street artu Egon Fietke, a organizatorem Stowarzyszenie Na co dzień i od święta.

źródło: cp/informacjebranżowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe