informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Polkomtel przedpłaci przed terminem 800 mln zł

Polkomtel przedpłaci przed terminem 800 mln zł

Finanse / 2013.11.08

Polkomtel, operator sieci Plus, powiadomił w dniu dzisiejszym instytucje finansowe, z którymi zawarł umowę kredytową, że jest gotowy do dokonania kolejnej przedpłaty kredytu. Podobnie jak w roku ubiegłym, również tym razem wysokość przedpłaty wyniesie 800 mln złotych.

„Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani tym, że już drugi rok z rzędu udaje nam się dokonać wcześniejszej spłaty dużej części naszego zadłużenia. Udowadniamy w ten sposób, że pomimo niełatwej sytuacji makroekonomicznej, można skutecznie prowadzić działalność biznesową w naszej branży. Korzystne wyniki finansowe, jakie aktualnie wypracowujemy w Plusie, osiągamy zarówno dzięki rozsądnej polityce kosztowej, racjonalnemu i skutecznemu zarządzaniu, jak i dbaniu o to, co jest dla nas najważniejsze, czyli o potrzeby naszych klientów poprzez zapewnienie im kompleksowych, najwyższej jakości i najbardziej atrakcyjnych usług na rynku." – powiedziała Joanna Nieckarz, Członek Zarządu Polkomtel Sp. z o.o, Dyrektor ds. Finansowych.

Polkomtel już po raz drugi w ciągu minionych 12 miesięcy dokonuje wcześniejszej przedpłaty kredytu. Suma samych tylko przedterminowych przedpłat wynosi już 1,6 mld zł. Przypominamy również, że łączna kwota zadłużenia spłacona w 2012 roku wyniosła ponad 1 mld złotych. Dodatkowo w czerwcu tego roku Polkomtel osiągnął znaczący sukces, uzgadniając wspólnie z instytucjami finansującymi korzystne refinansowanie swojego zadłużenia uprzywilejowanego, co umożliwia zmniejszenie kosztów odsetek o ponad 100 mln złoty rocznie.

źródło: plusgsm/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe