Półmilionowe drzewo od Teva zasadzone
W ramach trwającej od blisko trzech lat akcji „Drzewa od Teva” zostało posadzone pięćsettysięczne drzewo. Listopadowe nasadzenia zwieńczyły kilkuletni wysiłek pracowników Teva, lekarzy i farmaceutów, we współpracy z Lasami Państwowymi. Podczas tegorocznego Forum w Krynicy Teva Pharmaceuticals Polska otrzymała od Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych tytuł „Partnera dla Klimatu” 2022. Ostatnie wspólne sadzenie drzew miało miejsce pod Krakowem na terenie Nadleśnictwa Krzeszowice, gdzie pracownicy Teva wspierali prace nasadzeniowe, a jednocześnie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, których tematem było gospodarowanie lasami w Polsce. W tym roku tysiące nowych sadzonek w ramach współpracy Teva z Lasami Państwowymi zostało posadzonych w nadleśnictwach sąsiadujących między innymi z Bydgoszczą, Łodzią, Białymstokiem, Wrocławiem, Poznaniem i Warszawą.
Proekologiczny program „Drzewa od Teva” został zainaugurowany w 2020 r. w Kazimierzu Dolnym podczas medycznej konferencji naukowej pulmonologów, alergologów i immunologów klinicznych i ma na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Teva zadeklarowała wówczas posadzenie 250 tysięcy drzew. Tymczasem zainteresowanie programem wśród pracowników i Partnerów sprawiło, że do dzisiaj zostało już posadzone pół miliona Drzew od Teva. W listopadzie posadziła 500 000 drzewko w Nadleśnictwie Krzeszowice pod Krakowem. Dlaczego tam? To w Krakowie mieści się fabryka Teva Pharmaceuticals Polska i firma od lat działa na rzecz lokalnej społeczności, której jest częścią. W krakowskim zakładzie od dawna wdrażane są rozwiązania wpływające na redukcję emisji zanieczyszczeń, tuż obok programów ograniczających zużycie wody oraz wprowadzających najefektywniejszą segregację i utylizację odpadów. Teren należący do fabryki Teva stanowi wyspę zieleni z drzewostanem liczącym ponad 4000 drzew.
Partner dla klimatu
Zielona inicjatywa Teva została nagrodzona tytułem „Partnera dla klimatu” podczas mającego miejsce 19-22 października Forum Krynica 2022. Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, przyznająca wyróżnienie, doceniła wspieranie działań prośrodowiskowych. Pierwsze miejsce w VI aukcji jednostek dwutlenku węgla organizowanej przez Lasy Państwowe jest uhonorowaniem firmy za zakup największej ilości Jednostek Dwutlenku Węgla. W ten sposób pozyskane środki przekazane są na odnawianie terenów leśnych. Nagrodę oraz certyfikat nabycia jednostek CO2 odebrali w imieniu Teva Robert Kisiel, pomysłodawca akcji Drzewa od Teva oraz dr n. med. Paweł Bijoś, Starszy Kierownik ds. Medycznych, współzałożyciel Koalicji Lekarzy i Naukowców na Rzecz Czystego Powietrza.
- Wsłuchajmy się w nasz oddech. W ciągu kilku minut przez płuca każdego z nas przepłynie, zostanie przefiltrowane, kilkadziesiąt litrów powietrza. Czystego lub nie? Mamy na to wpływ m.in. sadząc lasy, które są naturalnym filtrem. Czyste powietrze to prewencja wielu chorób układu oddechowego i sercowo naczyniowego. A nam jako firmie farmaceutycznej zależy na zdrowiu naszych pacjentów. Realizujemy ją przez produkcję leków, dostarczanie najnowszej generacji rozwiązań medycznych, a także poprzez działania prewencyjne dotyczące chorób cywilizacyjnych. Myślimy nie tylko o zdrowiu pacjentów, ale również o lepszej jakości życia lokalnych społeczności. Czyste powietrze, które coraz częściej staje się luksusem, to coś więcej niż naturalna ochrona przed wieloma chorobami układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w akcji sadzenia drzew i bardzo cieszymy się, że nasze starania zostały docenione – tłumaczy dr n.med. Paweł Bijoś, Starszy Kierownik Medyczny Teva Pharmaceuticals Polska, współzałożyciel Koalicji Lekarzy i Naukowców na Rzecz Czystego Powietrza.
źródło: informacjebranzowe.pl