informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Saint-Gobain Glass Oficjalnym Partnerem konferencji INGLASS 2014

Saint-Gobain Glass Oficjalnym Partnerem konferencji INGLASS 2014

Nieruchomości / 2014.02.24

Czwarta edycja Międzynarodowej Konferencji Architektonicznej INGLASS pod patronatem SARP, która odbyła się 4 lutego w Hotelu Marriott w Warszawie, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i dostarczyła nowego spojrzenia na kierunki rozwoju szkła budowlanego. Oficjalnym Partnerem wydarzenia była firma Saint-Gobain Glass.

Tegoroczna konferencja INGLASS upłynęła pod znakiem inspirujących prelekcji oraz wystaw tematycznych, które zgromadziły aż 250 osób. Uczestnicy mogli wysłuchać 17 wykładów, wygłoszonych przez uznanych europejskich projektantów, przedstawicieli środowisk akademickich, a także wiodących firm z branży budowlanej, w tym Saint-Gobain Glass, która była Oficjalnym Partnerem wydarzenia. Wydarzenie uświetniła obecność takich sław ze świata architektury jak m.in. Matthew Potter z biura Wilkinson Eyre Architects, Juan Coll-Barreu z Coll-Barreu Arquitectos czy Kristian Lars Ahlmark – partner biura Schmidt Hammer Lassen Architects. Tak zróżnicowany dobór prelegentów pozwolił na spojrzenie na problem kondycji i przyszłości szkła projektowego
z wielu interesujących perspektyw.

  • Inspirujący wgląd w przeszkloną architekturę

Część merytoryczna konferencji rozpoczęła się od przemowy Prezesa SARP Mariusza Ścisło. Wygłosił on tezę, która stała się myślą towarzyszącą konferencji. Stwierdził, że główne tendencje w rozwoju szkła projektowego są silnie związane ze zmianami w stylu życia i szybkim rozwojem technologii. Podczas całodziennej konferencji poruszono całe spektrum zagadnień architektonicznych, od projektowania fasad przyszłości aż po nowoczesne aranżacje wnętrz. Swoje inspirujące koncepcje przedstawili m.in. fiński architekt Rainer Mahlamäki – autor projektu budynku Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Matthew Potter współtwórca spektakularnych Oranżerii w Zatoce w Singapurze oraz Ósbjørn Jacobsen – zdobywca nagrody Mies van der Rohe 2013 za projekt hali koncertowej Harpa w Reykjaviku. Wszystkie te wystąpienia pokazały, że przed architektami pojawiają się zupełnie nowe wyzwania, którym mogą sprostać tylko dzięki współpracy z producentami szkła na każdym etapie inwestycji.

  • Branża w ciągłej zmianie

Wymiana doświadczeń pomiędzy projektantami i firmami z branży szklarskiej pozwala uzyskać do tej pory nieosiągalne efekty, zarówno pod względem parametrów, jak i designu. Podczas wystąpienia zatytułowanego „Innowacyjne szkło Saint-Gobain – ewolucja czy rewolucja” Piotr Komala, Dyrektor Marketingu i Innowacji w firmie Saint-Gobain Glass, przedstawił różne kierunki w aranżacjach wnętrz, od żółtych przeszkleń w stylu retro aż po nowoczesne ornamenty SGG MASTERGLASS czy szkło o zmiennej przejrzystości SGG PRIVA-LITE. Zwrócił również uwagę na intensywne przemiany w projektowaniu fasad budynków.

Rewolucja produktowa odbywa się na naszych oczach. Z obserwacji firmy Saint-Gobain Glass wynika, że połowa innowacyjnych szkieł przewidzianych w projektach budynków przyszłości w 2020 roku jeszcze nie została opracowana. Ścisła współpraca ze środowiskiem architektów oraz projektantów na całym świecie pozwala nam na przewidywanie przyszłych trendów i sukcesywne wdrażanie innowacji – zauważył Piotr Komala w podsumowaniu swojego wystąpienia.

Na potwierdzenie tego stwierdzenia firma Saint-Gobain zaprezentowała po raz pierwszy nowe wysokoselektywne szkło SGG COOL-LITE  XTREME 50/22, które jeszcze zaledwie kilka tygodni temu było na etapie badań laboratoryjnych.

źródło:sgg/ib.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe