informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Samsung - kryzys na świecie. Jaki kryzys?

Samsung - kryzys na świecie. Jaki kryzys?

Technologie / 2012.01.17

Agencja Reuters podała, że południowokoreański gigant Samsung Group w tym roku chce przeznaczyć na inwestycje ponad 41miliardów dolarów, a tym samym powiększyć swoją i tak już ogromną przewagę nad pozostałymi graczami na rynku.

Mimo, że kryzys/recesja na świecie zatacza coraz szersze kręgi, południowokoreański Samsung notuje bardzo dobre wyniki finansowe i sprzedażowe. Dobra kondycja Samsung Group ma zostać wykorzystana, aby jeszcze w większym stopniu zdominować rynek  - południowokoreański gigant planuje zainwestować w rozwój chipów i technologię OLED. Również planuje się zatrudnić w 2012 dodatkowe 26.000 pracowników - w 2011 zatrudniono 25.000 -  w sumie na całym świecie Samsung zatrudnia ponad 350.000 osób.

"Samsung ma wystarczającą ilość pieniędzy, aby śmiało inwestować w nowe technologie... w cokolwiek" - mówi Lee Sun-tae, analityk z NH Investment & Securities. "Żadna inna firma na świecie nie jest w stanie konkurować z Samsungiem w kwestiach inwestycji, wydaje się, że przepaść pomiędzy Samsungiem i pozostałymi będzie rosła."

Pieniądze z zysków Samsung planuje również przeznaczyć na rozbudowę fabryk, rozwój badawczo-naukowy oraz na ewentualne przejęcia mniejszych spółek.

źródło: reuters/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe