informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Schüco na 14. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji

Schüco na 14. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji

Nieruchomości / 2014.05.08

W dniu 7 czerwca 2014 roku Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji otworzy drzwi dla zwiedzających. Autorzy niemieckiego pawilonu „Bungalow Germania”, architekci Alex Lehnerer i Savvas Ciriacidis, poprosili firmę Schüco o pomoc w realizacji swojej koncepcji.

Główny temat narodowych pawilonów, wybrany przez kuratora wystawy, holenderskiego architekta Rema Koolhasa, brzmi: „Absorbing Modernity: 1914-2014”. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób projektanci „Bungalow Germania” zinterpretowali tak postawione zagadnienie. Wiadomo tylko, że zmierzą się z koncepcją architektury jako zjawiska społecznego. W centrum ich uwagi znajdą się zwłaszcza Pawilon Barceloński Ludwiga Miesa van der Rohe (tzw. Pawilon Niemiecki), który podczas światowej wystawy w Barcelonie w 1929 roku stanowił wejście na teren niemieckiej ekspozycji, a także kanclerski bungalow w Bonn projektu Sepa Rufa.

Architekci Savvas Ciriacidis i Alex Lehnerer prowadzą w Zurychu wspólne biuro architektoniczne CIRIACIDISLEHNERER. Do swojego zespołu postanowili zaprosić właśnie firmę Schüco ze względu na jej bogaty know-how. - Schüco to doskonały partner do tego przedsięwzięcia ze względu na swoje 60-letnie doświadczenie – odpowiedział Savvas Ciriacidis zapytany o kryteria, którymi kierował się przy wyborze dostawcy.

Andreas Engelhardt, Przewodniczący Rady Nadzorczej Schüco, podkreślił długą tradycję współpracy firmy Schüco z architektami z całego świata. - Zgodziliśmy się od razu i jesteśmy zachwyceni, że możemy wesprzeć niemiecki udział. Dla nas architekci są głównymi partnerami do dialogu, a Międzynarodowe Biennale Architektury ma długoletnią tradycję współpracy z architektami o światowej renomie – podkreślił Engelhardt.

Międzynarodowa społeczność architektoniczna oczekuje z niecierpliwością, by zobaczyć, w jaki sposób Lehnerer i Ciriacidis podeszli do realizacji zadanego tematu i jak połączyli elementy niemieckiej architektury z własną wizją.

źródło: schuco/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe