informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Słabe wyniki sprzedażowe Nintendo, Wii wkrótce na rynku

Słabe wyniki sprzedażowe Nintendo, Wii wkrótce na rynku

Technologie / 2012.01.26

Trzeci kwartał opercayjny dla Nintendo okazaał się zdecydowanie słabszy niż zakładano. Nintendo ogłosiło w czwartek, że zanotowano 61% spadek zysku kwartalnego, a główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim silny jen oraz słabsza sprzedaż niż zakładano.

Twórca serii gier Mario oraz przenośnych odtwarzaczy DS i konsol Wii od lat dominuje na rynku gier, jednak dopiero w tym roku pierwszy raz od 1981 firma zanotuje roczną stratę operacyjną. Wyniki z Q3 zmusiły Nintendo do weryfikacji sprzedaży flagowych urządzeń - 3DS z 16 do 14 milionów sztuk, natomiast Wii z 12 do 10 milionów. Warto dodać, że słaba sprzedaż 3DS zmusiła Nintendo do obniżki ceny produkty w zaledwie 6 miesięcy po wypuszczeniu urządzenia na rynek.

"Mieliśmy zdecydowanie większe oczekiwania w tym roku, jednak nie udało się, nie sprostaliśmy wyzwaniom" - powiedział Prezydent Nintendo Satoru Iwata.

W okresie październiik - grudzień 2011, najbardziej atrakcyjnym dla rynku, sprzedaż wyniosła zaledwie 40.9 miliarda jenów, przy ponad 50 miliardach zakładanych w prognozach. Natomiast w zeszłym tygodniu akcje Nintendo spadły do poziomu 10.020 jenów za jedną, co jest najsłabszym wynikiem od 2004 roku - kiedy to jeszcze nie wypuszczno na rynek DS i Wii.

Warto dodać, że na konfernecji w Osace, Prezydent Iwata potwierdził, że następca konsoli Wii ma pojawić sie na rynku w USA, Europie i Japonii jeszcze w tym roku - jak określił Iwata w "kluczowym okresie w tym sezonie."

źródło: nintendo/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe