Śląsk na e-hulajnogi! Po zimowej przerwie urządzenia Lime znów dostępne
Lime poinformował, że od 15 lutego mieszkańcy Katowic, Chorzowa, Gliwic oraz Zabrza po zimowej przerwie będą znów mogli korzystać z e-hulajnóg firmy.
Urządzenia Lime cieszą się coraz większą popularnością w polskich miastach. Firma operuje flotą ponad 22 000 urządzeń w naszym kraju. Mieszkańcy doceniają ten sposób przemieszczania się, jako wygodną i ekologiczną formę codziennych podróży.
„Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej wykorzystać przerwę zimową, tak żeby odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie. Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach, a z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy stale powiększać obszary naszego działania” – komentuje Michał Borek, General Manager Lime Poland.
Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.
Lime przygotował specjalny kod promocyjny dla mieszkańców. Po odbyciu jednego przejazdu e-hulajnogą, drugi 10-minutowy przejazd będzie darmowy. Szczegóły promocji dostępne są w aplikacji Lime.
5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.
źródło: informacjebranzowe.pl