

Laminam
Startuje Laminam LAB. Architekcie, wykonawco – dowiedz się wszystkiego o spiekach kwarcowych w projekcie i w realizacji
Startuje projekt Laminam LAB – pierwszy w Polsce cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu technicznych aspektów wykorzystania spieków kwarcowych w projektach budynków, wnętrz i mebli. Spotkania, które eksperci tej dziedziny poprowadzą od kwietnia do października w miastach całego kraju, adresowane są do architektów, projektantów wnętrz oraz wykonawców. Na wydarzenia zapraszają firmy: Interstone (Laminam Polska) – główny organizator, Mapei – partner techniczny i Raimondi – partner wykonawczy.
Jak wykorzystać spieki kwarcowe w projekcie budynku, wnętrza albo zabudowy? Jakie grubości sprawdzą się w poszczególnych przypadkach? Jak rozwiązać kwestie montażu także w mniej typowych kontekstach – na frontach zabudowy lub drzwiach?
Z tymi i wieloma innymi pytaniami każdego dnia mierzą się architekci, projektanci wnętrz czy mebli oraz realizatorzy z branży budowlanej, wykończeniowej i stolarskiej. Z myślą o tym, aby im wszystkim dostarczyć pewnych odpowiedzi, rozwiać wątpliwości i podsunąć sprawdzone, praktyczne rozwiązania, powstał unikatowy, pierwszy w Polsce program warsztatów Laminam LAB.
Organizatorami cyklu są specjaliści marki Interstone, będącej dystrybutorem marki Laminam w Polsce. Cenne wsparcie merytoryczne oferują przedstawiciele firm: Mapei – globalnego producenta i dostawcy kompleksowych rozwiązań dla budownictwa, w tym produktów i systemów do montażu i spoinowania okładzin ceramicznych oraz kamienia naturalnego, oraz Raimondi – producenta urządzeń, narzędzi i przyrządów do cięcia oraz układania spieków, gresu, glazury.
Laminam LAB. Czego chcesz się dowiedzieć?
Laminam LAB obejmie 3 wątki. Pierwszy z nich to Kuchnie i meblarstwo – warsztaty dla architektów. Eksperci Laminam we współpracy z rekomendowanymi wykonawcami z poszczególnych części Polski szczegółowo wprowadzą uczestników w zasady projektowania mebli i zabudów z wykorzystaniem płyt o grubości 12+ i 20+. Przedstawią rozszerzone informacje dotyczące tworzenia blatów kuchennych i łazienkowych. Omówią przy tym konkretne rozwiązania, a case study projektów z problemami wykorzystają do tego, by w praktycznej formule DO & DON’T zaprezentować zasady techniczne.
Drugi segment spotkań to Wykończenia wnętrz – warsztaty dla architektów. Specjaliści z firmy Laminam omówią i zilustrują zasady wykorzystania w projekcie płyt o grubości 3+, 5 i 5+. Przekażą pogłębioną wiedzę na temat wykonywania podłóg i ścian, a także elewacji. Przytoczą realne przykłady, a na ich podstawie naświetlą często spotykane błędy. W ramach case study przywołają projekty z problemami. Omówią też temat odbioru prac wykonawcy. Eksperci z firmy Mapei – partnera technicznego Laminam LAB – opowiedzą natomiast o systemach i produktach dedykowanych do montażu i spoinowania spieków oraz podpowiedzą jak je wykorzystać w różnych nietypowych sytuacjach, w celu zrealizowania nawet najbardziej skomplikowanych projektów.
Trzeci wątek to Warsztaty dla wykonawców – wykończenia wnętrz. Program dotyczyć będzie zasad przenoszenia, cięcia, obróbki, układania i klejenia wielkoformatowych spieków kwarcowych o grubości 3+, 5 i 5+. Przedstawiciele firm: Laminam w roli głównego organizatora, Mapei – partnera technicznego oraz Raimondi – partnera wykonawczego omówią szczegółowo zalecenia dotyczące układania posadzek, schodów, obudów kominków, okładzin pionowych i elewacji. Przedstawią praktyczne rekomendacje – DO & DON’T. Zaprezentują kwestie doboru klejów i fug oraz mat kompensacyjnych, rozprzęgających, akustycznych i uszczelniających. Podczas tego spotkania, uczestnicy będą mieli również praktyczną okazję do przećwiczenia nowo nabytych umiejętności.
Udział bezpłatny, zapisz się koniecznie!
Specjalistyczne warsztaty Laminam LAB potrwają od kwietnia do października 2022 r. w miastach całej Polski. Kalendarz spotkań wraz z formularzem zapisu dostępny jest na stronie https://lab.laminam.pl/. Udział jest bezpłatny. Do zobaczenia!
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Bezpieczeństwo, wygoda, oszczędność czasu. Jak technologia pomaga w pracy hybrydowej?
2022.05.19W Łodzi dyskutowano o architekturze zrównoważonej. Czy to wciąż moda, czy może już konieczność?
2022.05.18Prezentujemy trzy projekty autorstwa WXCA, na które czeka nie tylko Warszawa
2022.05.18Zyxel mianuje nowego dyrektora ds. marketingu na region EMEA
2022.05.18ASBIS PODPISAŁ UMOWĘ DYSTRYBUCYJNĄ Z FIRMĄ ExaGrid OBEJMUJĄCĄ 15 KRAJÓW
2022.05.18Gospodarka, kadry i technologie zyskują dzięki sektorowi kosmicznemu
2022.05.18Develia poszerza ofertę IV etapu inwestycji Ceglana Park
2022.05.17Relacja z gali wręczenia statuetek w plebiscycie must have 2022 podczas 16. edycji Łódź Design Festival!
2022.05.17Rosnące ceny materiałów budowlanych pokrzyżują plany remontowe Polaków?
2022.05.17