Tarkett znów inwestuje w Polsce
Firma Tarkett otworzy do końca 2016 roku nową, innowacyjną linię produkcyjną w swojej fabryce w Jaśle (woj. podkarpackie). Inwestycja przyniesie regionowi w sumie 130 nowych miejsc pracy, z czego połowa już została zatrudniona.
Rozbudowa fabryki w Polsce umożliwi spółce zwiększenie produkcji w Europie w sektorze LVT (z ang. Luxury Vinyl Tiles, luksusowe płytki winylowe), obecnie najszybciej rozwijającym się segmencie przemysłu podłogowego w Europie. LVT to najwyższej jakości płytki i panele modułowe przeznaczone dla obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.
Firma Tarkett posiada już trzy zakłady LVT: we Francji, Luksemburgu i w Niemczech. Nowa, czwarta fabryka zlokalizowana w Polsce powstała w wyniku rozbudowy i modernizacji Jasielskich Zakładów Wykładzin, które zostały zakupione przez firmę Tarkett w maju 2014 roku. Wartość transakcji wyniosła blisko 92 mln złotych.
Obecnie, fabryka w Jaśle znajduje się po gruntownej rozbudowie i modernizacji. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uznało ją za jeden z najbardziej innowacyjnych i konkurencyjnych zakładów produkcyjnych w Polsce. Zastosowana w niej technologia produkcji nowego wyrobu LVT Click jest wydajna i przyjazna dla środowiska dzięki niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) oraz bezftalanowych materiałów w 100 proc. nadających się do ponownego przetworzenia.
- Ta znacząca inwestycja w naszym zakładzie produkcyjnym w Polsce wprowadza nowatorską technologię, która podniesie poziom jakości naszych produktów i zarazem, co najważniejsze, usług dla naszych klientów. Odegra to kluczową rolę w rozwoju i dostawie naszej kolekcji LVT w Europie - ocenia Remco Teulings, Prezes EMEA, Grupy Tarkett. - Zaangażowaliśmy się
w budowę tego sukcesu w celu zaspokajania potrzeb naszych klientów - dodaje prezes.
Jakie były powody decyzji o lokalizacji nowej linii produkcyjnej w Jaśle? Zdaniem przedstawicieli firmy pomogły w tym kluczowe czynniki: dobra infrastruktura, korzystna lokalizacja i wykwalifikowana kadra. Lokalne władze liczą na korzystny wpływy inwestycji dla regionu. - Bardzo cenimy obecność firmy Tarkett w Jaśle. Oczekujemy, że dalszy dynamiczny rozwój zakładu przyniesie korzyści mieszkańcom, działającym tu podmiotom i organizacjom – przyznaje Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.
Już dziś zakład Tarkett w Jaśle zatrudnia blisko 240 osób. Rozbudowa inwestycji przyniesie
w sumie 130 kolejnych miejsc zatrudnienia: 70 nowych osób już pracuje w fabryce,
w najbliższym czasie zakład przyjmie następnych 60 pracowników. Jasielska fabryka specjalizuje się w produkcji podłóg winylowych na rynek krajowy i zagraniczny (eksport stanowi ok. 60 proc.). Drugi zakład Tarkett w Polsce – fabryka w Orzechowie (woj. wielkopolskie) - produkuje podłogi drewniane.
źródło: informacjebranzowe.pl