informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
TP-Link dostawcą infrastruktury sieciowej na PGL Major Kraków 2017

TP-Link dostawcą infrastruktury sieciowej na PGL Major Kraków 2017

Technologie / 2017.12.28

Koniec roku to dobry czas na podsumowania, wspomnienia i snucie planów na przyszłość. My wspominamy jedno z największy wydarzeń gamingowych, które odbyło się w tym roku w Krakowie. Dlaczego? Bo nasz sprzęt przyczynił się do tego, że mogliście ten turniej śledzić. Podczas turnieju PGL Major Kraków w lipcu 2017, szesnaście najlepszych drużyn z całego świata walczyło o pulę nagród o wartości 1 miliona dolarów. W ciągu 6 dni krakowską Tauron Arenę odwiedziło ok. 90 tys. widzów, a miliony fanów z całego świata śledziły rozgrywki online.

Podstawą sukcesu e-sportowych rozgrywek na masową skalę jest sprawne wdrożenie sieci przewodowej i WiFi, która będzie w stanie spełnić wymagania wszystkich uczestników imprezy: od graczy, widzów, personelu i ekipy produkcyjnej, aż po obecnych na miejscu dziennikarzy, którzy potrzebują na bieżąco komunikować się z czytelnikami, oraz partnerów wydarzenia. Im większa impreza, tym bardziej złożona infrastruktura sieci i większe wymagania co do jej przepustowości. Organizatorzy muszą dołożyć wszelkich starań, aby uniknąć związanych z nią problemów. Dysponując nowoczesną infrastrukturą miedzianą i światłowodową w nowszych obiektach, można znacznie przyspieszyć wdrożenie sieci. Jednak, aby w pełni wykorzystać jej możliwości, przełączniki muszą być w stanie obsłużyć oba rodzaje połączeń, tak aby zapewnić maksymalną przepustowość.

„Sprzęt TP-Link działał zgodnie z oczekiwaniami. Wdrożenie złożonej infrastruktury sieciowej odbyło się sprawnie i bez większych problemów” – powiedział Vlad Rosca, dyrektor techniczny PGL.

Oś infrastruktury sieciowej na potrzeby fazy grupowej rozgrywek podczas PGL Major Kraków stanowiły najnowsze przełączniki zarządzalne TP-Link. O ich wyborze przesądziły duża wydajność oraz bogata funkcjonalność umożliwiające konfigurację zarówno portów miedzianych i światłowodowych, jak i niezbędnych zabezpieczeń sieci. Jako przełączniki szkieletowe zastosowano T2700G-28TQ, z dwoma portami typu uplink 10G, służące do połączenia głównych obszarów produkcji (centrum sterowania, montażownia, EVS), a także, jako szkielet dla pozostałego ruchu sieciowego (prasa, partnerzy, treningi, turniej, scena). Aby precyzyjnie wytyczyć i monitorować utworzoną sieć, ustanowione zostały dedykowane sieci VLAN z włączonymi zabezpieczeniami. Umożliwiło to uniknięcie burz broadcastowych, niepożądanych pętli lub prób nienadzorowanego dostępu. Stream z rozgrywek w języku angielskim obsługiwano za pomocą przełączników TL-SG5428E, T2500G-10TS (TL-SG3210) i T3700-28TQ, które zapewniły optymalne rozłożenie obciążenia węzłów produkcji. Przełączniki T2600G-52TS z 48 gigabitowymi portami miedzianymi obsługiwały strefę prasową Tauron Areny, a mniejsze modele T2500G-10TS (8 portów miedzianych, 2 porty światłowodowe typu uplink) przeznaczono do obsługi treningów, turnieju, green roomu, sceny i stanowisk komentatorskich. Podczas turnieju wykorzystano ponad 30 takich jednostek. W trakcie rozgrywek PGL Major Kraków połączonych było ponad 200 komputerów i laptopów. Aby zapewnić zasięg sieci WiFi, zainstalowano dziesięć bezprzewodowych punktów dostępu (Wireless Access Points) EAP330, zarządzanych centralnie za pomocą dedykowanego oprogramowania, co umożliwiło łatwą konfigurację, monitorowanie i dostosowanie ustawień sieci na bieżąco. Kompaktowy design oraz możliwość montażu sufitowego i ściennego pozwoliły na łatwą instalację nawet w miejscach, gdzie pierwszeństwo miały względy estetyczne. Obsługa standardu PoE realizowana za pomocą przełączników T2600G-28MPS umożliwiła łatwą i szybką instalację punktów dostępowych. Z kolei technologia kształtowania wiązki zapewniła wymagany zasięg sieci oraz dużą przepustowość podłączonych urządzeń.

Pomimo dużych przestrzeni Tauron Areny, liczby podłączonych urządzeń i krótkiego czasu montażu, sieć została uruchomiona zgodnie z harmonogramem, a przełączniki dowiodły swojej niezawodności nawet przy wyższym niż zakładane obciążaniu sieci. Zarówno gracze jak i tysiące uczestników odwiedzających przez kilka dni krakowską Tauron Arenę mogli cieszyć się wysoką jakością połączeń i zasięgiem sieci WiFi.

źródło: tp-link/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe