informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Typowe błędy początkującego przedsiębiorcy

Typowe błędy początkującego przedsiębiorcy

Finanse / 2018.12.17

Wszyscy popełniają błędy i podobnie jest w przypadku młodych przedsiębiorców. Warto jednak zauważyć, że często wpadają oni w te same pułapki. Gdyby udało im się unikać typowych błędów, szanse na ich sukces znacząco by wzrosły. Poniższy tekst pozwoli Ci się z nimi zapoznać.

1.Nie należy szukać rozgłosu zanim nie będziesz gotowy

Obiecująca koncepcja nie wystarczy. Szukanie rozgłosu zanim dostosujesz się do możliwości, które przynosi ci dany pomysł, zazwyczaj kończy się niepowodzeniem. Nie należy od razu celować w rynek międzynarodowy, jeśli nie będziesz w stanie podołać rynkowi krajowemu.

2.Pomijanie fazy planowania

Bez dobrze ułożonego planu dla rozwoju Twojego biznesu, będziesz działać w ciemności. Podstawowe elementy niezbędne do zaplanowania to m.in.: potencjał rynkowy, biznesplan, plan marketingowy oraz plan finansowy.

3. Brak przekonania o wartości swojego produktu

Rozpoczynając działalność, dokładnie zbadaj rynek by dowiedzieć się, jaki punkt wyjścia jeśli chodzi o cenę będzie najlepszy dla Twojego biznesu. Często nie ufamy swoim umiejętnościom, co automatycznie podważa wartość naszego produktu w oczach klientów. Dlatego też docenienie swojej pracy jest podstawą do sukcesu.

4. Zbyt wczesne zatrudnianie pracowników

Jest to jeden z najpoważniejszych błędów startupów. Często początkujący przedsiębiorcy nie zdają sobie sprawy i zatrudniają pracownika na pełen etat od samego początku. Okazuje się jednak, że pracownik zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin może dać więcej. Prowadzenie biznesu z podwykonawcami, będącymi specjalistami w swoich dziedzinach pokazuje, że jest to o wiele łatwiejsze i bardziej opłacalne.

5. Brak elastyczności

Mimo posiadania konkretnego planu działania i sprecyzowanego celu zdarza się, że nie wszystko idzie po myśli przedsiębiorcy i należy zmienić kurs. Sukces zawsze jest obarczony ryzykiem błędów. Warto jest skorzystać z wiedzy doświadczonych mentorów, którzy pomogą utorować nową ścieżkę działania.

6. Brak pełnego zaangażowania

Motywacja i poświęcenie to dwie najważniejsze cechy, jakie powinny przyświecać przy rozpoczęciu działalności. Umiejętność stawienia czoła wyzwaniom jest stałym elementem biznesowej drogi i kluczem do sukcesu. Warto więc stale rozwijać swoje umiejętności miękkie.

Aby uzyskać fachową wiedzę ekspercką, warto udać się do miejsca, które zapewni opiekę dla startupu w każdym etapie jego działania. Jednym z nich jest Centrum Przedsiębiorczości Smolna w Warszawie, oferujące bezpłatne profesjonalne szkolenia, wykłady eksperckie i spotkania networkingowe. Odwiedzając CPS dowiesz się także jak wziąć udział w programach akceleracyjnych i doradczych które finansowane są ze środków miejskich. Otrzymujesz szansę na rozwinięcie szerokiej bazy kontaktów, zorganizowanie własnej konferencji czy miejsce do pracy twórczej. Centrum Przedsiębiorczości Smolna to także liczne inicjatywy, warsztaty i seminaria, pomagające udoskonalić kompetencje zawodowe. Program bezpłatnego doradztwa indywidualnego #Academy_Smolna, finansowany ze środków m.st. Warszawy cieszył się w 2018 roku dużym powodzeniem. Już niebawem kolejna edycja – bezpłatne doradztwo prawne, księgowe i biznesowe, liczne szkolenia biznesowe i mentoring już niedługo z powrotem na przedsiębiorczej mapie Warszawy. Więcej informacji na stronie http://firma.um.warszawa.pl/. Zapraszamy !

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe