informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
W trosce o środowisko
Webinarium

W trosce o środowisko

CSR / 2021.04.20

Największe na świecie święto ekologiczne skłania do refleksji na temat aktualnego stanu środowiska i naszego wpływu na nie. To także idealny czas na promowanie proekologicznych zachowań w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naturę. Jakie postawy są godne naśladowania? W jaki sposób wpłynąć na świadomość producentów, architektów i konsumentów? Co ze śladem węglowym, kto może się przyczynić do jego redukcji? Jak przekonać inwestora do projektu przyjaznego dla środowiska? Tego dowiemy się podczas kolejnego webinarium z cyklu #GeberitdlaZiemi.

Największe na świecie święto ekologiczne skłania do refleksji na temat aktualnego stanu środowiska i naszego wpływu na nie. To także idealny czas na promowanie proekologicznych zachowań w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naturę. Jakie postawy są godne naśladowania? W jaki sposób wpłynąć na świadomość producentów, architektów i konsumentów? Co ze śladem węglowym, kto może się przyczynić do jego redukcji? Jak przekonać inwestora do projektu przyjaznego dla środowiska? Tego dowiemy się podczas kolejnego webinarium z cyklu #GeberitdlaZiemi.

Webinarium Geberit dla Ziemi odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12:00 w Światowy Dzień Ziemi. Wybitni eksperci porozmawiają o ekologii, obecnym stanie środowiska i zrównoważonym rozwoju. Panelistami będą autorytety w swoich dziedzinach: Mirosław Proppé (Prezes WFF Polska), arch. Robert Konieczny (założyciel KWK PROMES) oraz Przemysław Powalacz (Prezes Geberit Polska). Spotkanie poprowadzi Ewa Mierzejewska, dziennikarka, ekspertka ds. architektury, designu i sztuki.

W trakcie spotkania #GeberitdlaZiemi zaproszeni goście poruszą następujące tematy:

Chcesz zmieniać świat – zacznij od siebie.

Jak przekonać inwestora do projektu przyjaznego dla środowiska?

Potrzebujemy działań, które mogą coś zmienić w świecie. Jakie postawy są godne naśladowania?

Całość webinarium będzie oparta na czterech głównych motywach: edukacji, świadomości, odpowiedzialności i działaniu.

Spotkanie poprowadzi Ewa Mierzejewska, dziennikarka, ekspertka ds. architektury, designu i sztuki. Panelistami będą jak zwykle autorytety w swoich dziedzinach.

Mirosław Proppé, Prezes WFF Polska, obowiązki szefa Fundacji pełni od 1 sierpnia 2018 roku. Odpowiada za nadzór nad działalnością WWF Polska oraz realizowanie strategii rozwoju projektów Fundacji. Od 1994 roku był związany z KPMG, jedną z największych firm audytorsko-doradczych w Polsce i na świecie. Pełnił funkcję partnera i szefa zespołu doradczego dla administracji publicznej i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej. Mirosław Proppé w swojej długoletniej pracy menadżerskiej prowadził projekty zarówno z obszaru polityki społecznej (przeciwdziałanie bezrobociu i poprawa efektywności polityki społecznej), jak i ochrony środowiska (zagrożenia naturalne, w tym Plany Zarządzania Ryzkiem Powodziowym). Współpracował z przedstawicielami jednostek administracji publicznej, samorządów, województw, miast i największych firm. Jako menadżer odpowiadał za realizację złożonych projektów i kierował licznymi zespołami ekspertów.

Robert Konieczny, architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Założyciel pracowni KWK Promes, od 2019 roku członek Francuskiej Académie d'architecture. Laureat licznych nagród i konkursów, m.in.: Nagroda Best New Private House – Wallpaper Design Awards 2017 za Arkę Koniecznego, European Prize for Urban Public Space 2016 (CCCB, Barcelona) za Muzeum CDP w Szczecinie, Nagroda World Building of the Year 2016 (WAF, Berlin) za Muzeum CDP w Szczecinie, Nagroda House of the Year 2006 za Dom Aatrialny (WAN Awards). Realizacje pracowni pojawiły się w książkach najważniejszych wydawców architektonicznych, takich jak Phaidon czy Taschen, a także w prestiżowych czasopismach, takich jak Architectural Review, Area, Casabella, Detail, Icon, Mark Magazine, The Plan czy Wallpaper. Hans Ibelings w książce „European Architecture since 1890” zaliczył biuro KWK Promes do nurtu europejskich konceptualistów wraz z Mansilla+Tuñón, BIG czy Lacaton & Vassal. W tej chwili działania pracowni KWK Promes są coraz mocniej ukierunkowane na poszukiwanie rozwiązań dostosowujących architekturę do nieuchronnych zmian klimatu i wiążących się z tym wyzwań.

Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Geberit Polska od 2015. W latach 2008 – 2015 Prezes Zarządu Sanitec Koło oraz Senior Vice President Grupy Sanitec odpowiedzialny za region CEE, także Rosję i Ukrainę. W latach 2004-2008 odpowiedzialny za marketing i sprzedaż w regionie CEE w Sanitec Koło. Karierę rozpoczynał w 1997 roku w sektorze usług i doradztwa marketingowego, najpierw w Polsce, następnie w Niemczech. Członek rady nadzorczej OTCF S.A. (właściciel marki 4F). Członek Rady Doradczej przy Międzynarodowym Centrum Zarządzania UW. Uczestnik programu Akademia Przywództwa Liderów Oświaty w charakterze mentora. Prowadzi indywidualne praktyki mentorskie w obszarze przywództwa, strategii i zarządzania. Wykładowca Uniwersytetu SWPS oraz programu EMBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Członek Zarządu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.  Członek Rady Fundacji Marka Kamińskiego. Absolwent SGH oraz programu MBA UW & University of Illinois. Ukończył także kilka programów menadżerskich w INSEAD, London Business School, HEC, Harvard Business School oraz Columbia Business School.

Jak zwykle w trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom. Na koniec webinarium odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych ekspertów.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://www.geberit.pl/geberitdlaziemi

Wydarzenie online dostępne jest również na fanpage’u OKK! design.

Organizator: Geberit

Partner spotkania: WWF Polska

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe