Warmia Mazury Design Festival we wrześniu
Wydarzenia / 2014.05.28
Podczas 41. edycji Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie rozpocznie się pierwszy w regionie WARMIA MAZURY FESTIVAL DESIGN. Przez 4 dni trwania targów na odwiedzających Arenę Ostróda czekać będzie przestrzeń wystawiennicza o powierzchni ponad 2000 m2, którą wypełnią ekspozycje oraz eventy promujące polskie wzornictwo.
Organizatorzy festiwalu – fundacja Formwell oraz Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur – zaprosili 3 gościnne wystawy, a wśród nich:
- Wystawa Polish Job przygotowana przez Łódź Design Festival i Magdę Kochanowską dla serwisu culture.pl. Ekspozycja miała premierę podczas międzynarodowych targów Salone Internationale del Mobile w Mediolanie w kwietniu 2014. Polish Job to prezentacja współczesnego polskiego wzornictwa opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość. Wśród eksponatów zobaczyć można m. in. projekty Piotra Kuchcińskiego, Oskara Zięty, Beza projekt, Rygalik Studio, Pan tu nie stał, Ćmielów Design Studio, AP Dizajn.
- Wystawa „Szklanka i filiżanka” zorganizowana przez Fundację Fly with Art we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i Zamkiem Cieszyn. Eksponowane szklanki i filiżanki ukazują wyraźnie wpływ polskiej tradycji i kultury na projektowanie. Obrazują jednocześnie związki zachodzące pomiędzy przedmiotem a użytkownikiem. Część wystawy była prezentowana pod hasłem "Glass&Cup. Polish Design Stories." podczas Tygodnia Designu w Istambule (27.11 - 1.12.2013).
- Wystawa IV Festiwalu Designu i Kreatywności dla dzieci Ene Due De zorganizowana przez Concordia Design z Poznania. Jest to autorski koncept, który zakłada tworzenie eksponatów przez dzieci i dla dzieci. Proces projektowy rozpoczyna się na warsztatach przed festiwalem pod okiem eksperta. Podczas festiwalu, przy każdym eksponacie znajduje się stanowisko interaktywne, dzięki czemu wszystkie dzieci stają się współtwórcami wystawy, a ona sama cały czas się zmienia.
Poza trzema gościnnymi wystawami, pokazane zostaną również dwie wystawy lokalne:
- Wystawa Formwell, na której wyeksponowane będą najnowsze produkty polskich projektantów - studiów projektowych. Studia zaprezentują po kilka wytypowanych produktów ze swoich najświeższych kolekcji. Wśród eksponatów znajdą się m.in. meble, oświetlenie, elementy dekoracyjne. Wykonane są z różnych materiałów, w różnych technologiach i różnymi metodami, jednak wszystkie charakteryzują się oryginalnym, mocno ugruntowanym wzornictwem. W tej różnorodności tkwi wielka wartość polskiego designu. Wystawa Formwell pokazać ma pełen wachlarz i przekrój produktów polskiej myśli wzorniczej oraz dorobek autorskich studiów projektowych. Dlatego też organizatorzy pozostają otwarci na nowe eksponaty i zapraszają do współtworzenia wystawy ciekawych designerów. Zgłoszenia wraz ze zdjęciami proponowanych projektów prosimy nadsyłać za pośrednictwem portalu internetowego Formwell.pl do dnia 20 lipca. Każdy z projektantów będzie mógł zaprezentować na wystawie max. 10 produktów, które wyselekcjonowane zostaną przez organizatorów spośród przesłanych przez niego propozycji.
- Wystawa im. Victora Papanka „RE-duce, RE-use, RE-cycle”. Zorganizowana przez Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, promująca produkty tworzone zgodnie z ideą zrównoważonego designu, wzornictwa odpowiedzialnego społecznie i ekologicznie. Jej celem będzie edukacja poprzez uświadomienie odbiorców na temat designu odpowiadającego społecznie, odpowiadającego realnym potrzebom użytkownika, który jest przyjazny zarówno dla człowieka, jak i otoczenia wokół, m.in. poprzez pokazanie rozwiązań wzorniczych opartych na zasadach 3RE: RE-duce, RE-use, RE-cycle, rozwiązań uwzględniających prawdziwe potrzeby użytkownika.
Poza wystawami, w ramach Festiwalu Designu Warmia i Mazury, odbędą się wykłady o wykorzystaniu trendów w budowaniu przewagi przedsiębiorstwa oraz poszukiwaniu nowych rozwiązań materiałowych w przemyśle, warsztaty dotyczące współpracy projektantów z biznesem, spotkania B2B oraz B2D, indywidualne konsultacje ze specjalistami dotyczące budowania wartości marki oraz zastrzegania wzorów przemysłowych.
Szczegółowe informacje dotyczące 41. edycji MTM dostępne są na stronie internetowej www.mtmostroda.pl
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Wiadomości
Polacy wybierają mądrze: najniższa cena króluje, ale liczy się też przyjemność z zakupów
2024.12.19Finanse
Przyszłość flot firmowych w MŚP: „nie będziemy jeździć mniej, ale inaczej” [RAPORT EFL]
2024.12.19HR
Podstawy pracy hybrydowej: dobra organizacja, dostosowane narzędzia i skuteczna komunikacja
2024.12.18Wydarzenia
Święta z Bingiem w centrum handlowym Reduta – niezapomniany weekend pełen radości!
2024.12.18Wiadomości
Młodzi wymuszają nowe kanały w obsłudze klienta
2024.12.18CSR
Hybryda i magazyn energii – “składak” czy jeden dostawca?
2024.12.17Nieruchomości
Nowy dom dla miliona książek: Tezeusz.pl przenosi magazyny i przygotowuje się do międzynarodowej ekspansji
2024.12.17Wiadomości
Co trzecia firma nie organizuje wigilii ani innych spotkań integracyjnych dla pracowników
2024.12.17Moto