informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
WEBCOM wchodzi na polski rynek i dołącza do grona Partnerów Microsoft

WEBCOM wchodzi na polski rynek i dołącza do grona Partnerów Microsoft

Technologie / 2013.02.18

Firma Microsoft Corporation poinformowała o zawarciu umowy partnerskiej ze spółką WEBCOM, która w styczniu br. weszła na polski rynek jako WEBCOM Poland. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych klasy ERP i CRM opartych na platformie Microsoft Dynamics, głównie dla branży motoryzacyjnej, maszynowej i chemicznej. W Czechach WEBCOM należy do najważniejszych partnerów Microsoft z dużym doświadczeniem w obszarze wdrożeń systemów ERP. Firma posiada status Gold Partner Microsoft Dynamics w zakresie systemów ERP oraz Silver Partner w zakresie rozwiązań CRM, dzięki czemu może również oferować swoje rozwiązania w pełnym zakresie na rynku polskim.

 W branży motoryzacyjnej firma wdraża przede wszystkim rozwiązania dla producentów pojazdów z segmentu Tier 1. Wśród klientów tego sektora można wymienić: KOITO CZECH i IRISA oraz BMW Vertriebs GmbH, DAF Truck Czech, Mercedes-Benz Slovak. WEBCOM specjalizuje się także w kompleksowych systemach informatycznych dla sektora budowy maszyn oraz produkcji procesowej i chemicznej, gdzie w gronie klientów znajdują się takie firmy jak Spolchemie czy Bochemie Group.

Na rynku polskim spółka WEBCOM Poland będzie koncentrować się zarówno na rozwiązaniach CRM, jak i ERP, dostarczając klientom między innymi najnowszą wersję rozwiązania Microsoft Dynamics AX 2012.

"Patrząc na naszą dotychczasową, owocną współpracę z Microsoft na rynku czeskim, wierzymy, że szybko rozwiniemy skrzydła również w Polsce. Chcemy zaoferować polskim klientom wysoką jakość usług i współpracę polegającą na partnerstwie. Mamy nadzieję, że wspólnie z polskim oddziałem firmy Microsoft rozwiniemy strategię biznesową i marketingową oraz będziemy mogli zaoferować lokalnym klientom specyficzne rozwiązania, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb, które przełożą się w niedalekiej przyszłości na ich sukces rynkowy" - mówi Marian Podleśny, Branch Manager, WEBCOM Poland.

"Cieszymy się, że możemy powitać firmę WEBCOM w gronie naszych partnerów na rynku polskim. Rozszerzenie współpracy na nasz rynek jest wynikiem dotychczasowych, pozytywnych doświadczeń na rynku czeskim. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie ekspertów firmy WEBCOM oraz specjalizacja branżowa szybko zdobędą uznanie polskich klientów" - komentuje Adam Komorowski, Dyrektor Działu Aplikacji Biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.

źródło: microsoft/agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe