informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Xerox przejmuje firmę Impika
fot. Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager Xerox Polska

Xerox przejmuje firmę Impika

Technologie / 2013.03.12

Xerox podjął decyzję o kupnie firmy Impika, specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży rozwiązań inkjetowych na papier ciągły, przeznaczonych m.in. do druku transakcyjnego, druku publikacji książkowych, opakowań i etykiet. Dzięki przejęciu Xerox stworzy najszerszą na rynku ofertę rozwiązań do cyfrowego druku w kolorze i umocni swoją pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań z obszaru komunikacji graficznej. 

Portfolio Impika obejmuje szereg maszyn inkjetowych do druku atramentem, wykonanych w opatentowanej technologii, takich jak urządzenia z rodziny iPrint - drukujące z prędkością 375 m/min oraz cyfrowe rozwiązania typu iPress - drukujące w rozdzielczości 2400x1200 dpi. Impika, z siedzibą we Francji, dostarcza klientom swoje produkty kanałami sprzedaży bezpośredniej oraz przez parterów handlowych, do których od 2011 należał również Xerox. Korporacja prowadziła sprzedaż produktów tej marki w Europie, a od niedawna również w krajach rozwijających się, w tym w Polsce. Decyzja o przejęciu Impiki umotywowana była potrzebą rozwijania współpracy oraz poszerzenia portfolio rozwiązań dla odbiorców z różnych segmentów rynku.

„Wprowadzenie systemów Impika na Polski rynek zaowocuje znaczącym rozszerzeniem oferty systemów inkjetowych, dostępnej na naszym rynku, szczególnie że systemy obsługiwane będą przez doświadczony i stabilny zespół inżynierów serwisowych Xerox Polska” - mówi Stanisław Pieczara, PSG Marketing Manager Xerox Polska.

Oprócz urządzeń kopiujących Xerox opracował i wprowadził na rynek jedyną na świecie ultraszybką, bezwodną maszynę inkjetową Xerox CiPress Production Inkjet Systems. Według firmy badawczej I.T. Strategies, inkjetowy rynek produkcyjny będzie rósł w tempie 21 proc. rocznie do 2015 r. Po uzupełnieniu swojej oferty o technologie Impika, Xerox może pochwalić się najszerszym na rynku portfolio produkcyjnych maszyn cyfrowych.

„Jedną z najmocniejszych stron Xerox, dzięki której od lat z sukcesami działa na międzynarodowym, wymagającym rynku, jest koncentracja na innowacyjnych rozwiązaniach. Impika prezentuje nowatorskie podejście do produkcji zaawansowanych technologicznie maszyn inkjetowych, które uzupełnią portfolio Xerox i umocnią jego pozycję lidera w obszarze komunikacji graficznej. Wraz z przejęciem Impika wzmacniamy siłę naszej marki oraz rozszerzamy ofertę cyfrowych rozwiązań dla naszych partnerów, tak aby mogli w pełni odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów i rozwijać swoją działalność” - mówi Jeff Jacobson, president, Xerox Graphic Communications Operations.

źródło: xerox/agdrtv24.pl

 

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe