

Zabytkowy park dolnośląski w Pietrzykowicach otrzymał nowe drzewa
Mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie spacerujący po pietrzykowickim parku mogą już na bieżąco obserwować wzrost 35-ciu nowych drzew i krzewów. Akcję sadzenia platanów, klonów i pigwowców zrealizowała fundacja Aeris Futuro we współpracy z firmą Kyndryl, która zasponsorowała drzewka. W wydarzeniu wzięło udział 30-stu woluntariuszy z globalnego Centrum Usług Kyndryl GSDC we Wrocławiu.
Zabytkowy park gminny w Pietrzykowicach został oddany do użytku mieszkańcom w kwietniu 2020 roku po gruntownej rewitalizacji. W ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych w przestrzeni parkowej pojawiły się m.in. alejki z ławkami i oświetleniem, a także punkt widokowy. Jednak wichury i burze, które przetoczyły się przez region dolnośląski na początku 2022 roku doprowadziły do zniszczenia wielu drzew w parku.
Inicjatywy ponownego zadrzewienia gminnego ogrodu spacerowego podjęły się fundacja Aeris Futuro przy wsparciu finansowym i wolontariackim firmy technologicznej Kyndryl. Fundacja już od 14 lat zajmuje się sadzeniem drzew i edukacją proekologiczną społeczeństwa. W ramach różnych akcji na przestrzeni lat organizacja posadziła prawie 1,7 mln drzew przyczyniając się tym do znacznego zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.
Sporo o działaniach proekologicznych wie również Kyndryl. Firma działa w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju w codziennej pracy, m.in. dążąc do redukcji wytwarzanego śladu węglowego w swoich biurach w ponad 60 krajach.
Dokładnie rok temu zainicjowaliśmy program sadzenia drzew wspólnie z międzynarodową organizacją One Tree Planted. W ramach tej inicjatywy posadziliśmy już łącznie ponad 90 tys. drzew na całym świecie – po jednym drzewku za każdego z naszych pracowników. Cieszymy się, że możemy ten projekt realizować także w wymiarze mikro lokalnym i dzięki temu do naszej rodziny roślin drzewnych w Nowym Jorku, Londynie czy Toronto teraz dołączyły drzewa posadzone w parku w Pietrzykowicach – mówi Alicja Zalewska-Choma, CSR CEE & EM Leader w Kyndryl.
Udział roślinności drzewiastej w przeciwdziałaniu negatywnym skutkom klimatu jest nie do przecenienia. Z badań przeprowadzonych przez międzynarodową grupę badawczą w lesie sosnowym w środkowej Finlandii wynika, że jedno drzewo pochłania rocznie ok. siedmiu kilogramów dwutlenku węgla.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Matexi Polska w Q2 zwiększyło sprzedaż mieszkań
2025.07.03Komfort i jakość życia: STO10 Chylońska wyznacza nowe standardy w Gdyni
2025.07.03Matexi Polska z pozwoleniem na budowę nowej inwestycji na warszawskim Żoliborzu
2025.07.02Samochody premium, hybrydy i chińskie marki. Poznaj trendy na polskim rynku motoryzacyjnym [RAPORT EFL]
2025.07.02Angelini Pharma przedłuża umowę z MLP Group
2025.07.02Od pomysłu do działania – prezentacja nagrodzonego systemu „Vital” w Krajowym Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego
2025.07.01Truck Care: w sezonie wakacyjnym dobrze sprawdza się wynajem krótkoterminowy
2025.07.01Girteka rozwija ofertę dla przewoźników
2025.06.30Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca
2025.06.27