informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zgłaszasz sprzęt na naprawę? Sprawdź co powiedzieć!

Zgłaszasz sprzęt na naprawę? Sprawdź co powiedzieć!

Technologie / 2021.05.31

Zgłoszenie sprzętu do naprawy, na przykład w ramach kompleksowej obsługi sprzętowej, może być dziecinnie proste, jeśli zgłaszający dobrze się do tego przygotuje. Co zrobić, aby pomóc zdiagnozować urządzenie i znów cieszyć się pełnowartościowym sprzętem?

Garść porad dla zgłaszających

Quadra-Net jest firmą zarządzającą procesem serwisowym dla sprzętów naprawianych w ramach gwarancji lub po gwarancji. – Naszymi klientami są nie tylko klienci indywidualni, ale też w dużej mierze firmy, które w ramach wykupionych pakietów korzystają z usługi kompleksowej naprawy elektroniki użytkowej. Firmy zgłaszają najróżniejsze sprzęty, a każda usterka jest inna i dobrze, żeby była właściwie opisana – mówi Monika Książek, reprezentująca Sieć Serwisową QUADRA-NET. O tym z jakimi wiąże się to korzyściami można przeczytać TUTAJ.

Choć pracownicy infolinii zapytają o to, co niezbędne przy tworzeniu zlecenia – warto wiedzieć jak przygotować się do rozmowy z konsultantem. Wspólnie z firmą QUADRA-NET stworzyliśmy listę rzeczy, które są istotne podczas zgłaszania sprzętu na naprawę.

Podaj wszystkie niezbędne do wstępnej diagnozy informacje

Przygotuj sobie podstawowe informacje o sprzęcie – datę zakupu, model urządzenia i numer seryjny (jeśli jest widoczny na tabliczce znamionowej). Możesz zrobić też zdjęcie całej tabliczki znamionowej.

Przypomnij sobie w jakich okolicznościach doszło do usterki

Nie mów, że sprzęt nie działa - to zbyt ogólne stwierdzenie. Opisz co nie działa - czy sprzęt jest całkowicie niesprawny czy też (mimo usterki) działają niektóre jego funkcje. Czy sprzęt, który oddajesz do naprawy był włączony, kiedy doszło do uszkodzenia? A może sprzętu nie dało się włączyć? To ważne, bo dzięki temu szybko uda się ustalić, która część mogła ulec uszkodzeniu i od razu ją zbadać.

Co było podłączone pod sprzęt, który oddajesz do serwisu?

Przypomnij sobie czy sprzęt był połączony z innymi urządzeniami, np. z dekoderem, sprzętem grającym, komputerem czy konsolą do gier. Być może to za ich sprawą doszło do uszkodzenia. Opisz, jak podłączałeś dodatkowe sprzęty.

Czy wcześniej były jakieś symptomy, że sprzęt zaczyna się psuć?

Być może wcześniej to zbagatelizowałeś, bo zdarzyło się raz czy dwa i w sumie trwało tylko przez chwilę. Nie zapomnij jednak wspomnieć, jeśli zauważyłeś wcześniej, że z twoim urządzeniem może dziać się coś złego. Laptop kilka razy wyłączył ci się bez powodu albo zmywarka dwa razy mimo ustawionego programu nie umyła naczyń? Zgłoś to – wszystko może być istotne i przyspieszyć proces diagnozy i naprawy.

Czy mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia mechanicznego?

Jeśli oddajesz sprzęt w ramach gwarancji to pomyśl - czy jakieś czynniki zewnętrzne mogły przyczynić się do powstania usterki? Czy sprzęt mógł ci upaść albo mogłeś go zalać? To niekoniecznie musi być powodem uszkodzenia. Pamiętaj jednak, że uszkodzenia mechaniczne bardzo łatwo wykryć, a wtedy serwis gwarancyjny odrzuci twoje roszczenia. Pomyśl zatem czy nie warto wykupić dodatkowego ubezpieczenia i zabezpieczyć się przed utratą sprzętu z tytułu uszkodzeń mechanicznych. Naprawy w ramach takich ubezpieczeń oferuje firma Quadra-Net (więcej szczegółów można znaleźć na stronie https://www.quadra-net.pl/).

Naprawa gwarancyjna trwa zwykle kilka dni (zależnie od producenta) Może być wydłużona przez oczekiwanie na części - serwis z pewnością cię o tym poinformuje. Bądź cierpliwy – gwarantowi tak samo jak tobie zależy na szybkiej naprawie sprzętu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe