ToTuart
Zmiany w cyklu wernisaży i wystaw „SPOTKANIA ToTuart”
Warszawska Galeria Sztuki ToTuart, mimo panującej sytuacji epidemicznej do tej pory funkcjonowała niemal normalnie, systematycznie wprowadzając kolejne środki bezpieczeństwa. Jednak pogarszająca się sytuacja epidemiczna spowodowała, że w trosce o klientów, artystów i zespół, galeria postanowiła zawiesić cykl wystaw i wernisaży „SPOTKANIA ToTuart”. Galeria Sztuki na Placu Konesera pozostaje nadal otwarta – od poniedziałku do soboty w godzinach 12.00-20.00 – dla wszystkich zainteresowanych polską sztuką, przede wszystkim artystami, którzy już zostali zaprezentowani w ramach cyklu.
Obecnie w galerii w pasażu w Centrum Praskim Koneser można oglądać trzecią wystawę z cyklu „SPOTKANIA ToTuart”. Prezentowane jest na niej ponad czterdzieści rzeźb autorstwa Artura Szołdry. Pochodzący ze Śląska artysta jest jednym z najciekawszych przedstawicieli realizmu magicznego w Polsce. Zakochany w fantastyce rzeźbiarz skupia się głównie na relacji człowieka z czasem i przestrzenią, umieszczając go w wielowymiarowej, transcendentalnej rzeczywistości. Artur Szołdra wykonuje głównie rzeźby pełne, monumentalne oraz głębokie płaskorzeźby. Zajmuje się też rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble), samodzielnie projektuje wyposażenie wnętrz (np. lokali użytkowych) oraz montuje rzeźbione elementy, trafnie aranżując je w przestrzeni pomieszczeń. Unikatowe dzieła wykonane są przede wszystkim w drewnie, często łączone z innymi materiałami, takimi jak miedź, stal czy kamień.
W przestrzeni galerii rzeźby zostały wyeksponowane na postumentach – kubikach, które udostępnił mecenas cyklu „SPOTKANIA ToTuart”, marka Cosentino. – Jako producent wielkoformatowych płyt przeznaczonych do przestrzeni domowych i miejskich, zwracamy dużą uwagę na współczesne tendencje w kształtowaniu wnętrz. Od wielu lat wspieramy inicjatywy związane ze sztuką. Jesteśmy jednym z fundatorów Museo Casa Ibáñez, a w głównej siedzibie Cosentino w Almerii można podziwiać rzeźbę Daniela Libeskinda „Beyond the Wall”. Instalacja ta pokazuje, jak innowacyjny materiał Dekton można stosować na pokrycia fasad, choć nasze materiały najczęściej wykorzystywane są w kuchni, łazience, czy salonie – mówi Aneta Konowrocka, Marketing Manager Cosentino. – Współczesne sposoby prezentacji sztuki rzeźbiarskiej w Galerii ToTuart są dla nas znakiem „ducha czasu”. Przystępując do współpracy z galerią staraliśmy się dopasować wzory oraz proporcje kubików tak, by jak najlepiej harmonizowały z prezentowanymi tu pracami wybitnych polskich rzeźbiarzy. Estetyka spieków Dekton i konglomeratów kwarcowych Silestone podkreśla walory dzieł artystycznych, nie dominując, a jedynie subtelnie wpływając na równowagę kompozycyjną rzeźb – dodaje. Prace Artura Szołdry pozostaną w Warszawie i będzie można je obejrzeć w galerii w Centrum Praskim Koneser do końca tego roku.
Właściciel Galerii ToTuart ma nadzieję na szybki powrót warunków, które umożliwią kontynuację projektu. – W ramach „SPOTKAŃ ToTuart” mieliśmy zaprezentować wspaniałych, mniej lub bardziej znanych polskich artystów, których prace według nas po prostu warto pokazać szerszemu gronu odbiorców. Trzy wystawy, które do tej pory zorganizowaliśmy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników sztuki, dziennikarzy, architektów i inwestorów oraz osób odwiedzających Centrum Praskie Koneser. Poczekamy zatem do momentu, kiedy znowu będziemy mogli zaprosić Państwa na wystawy i wernisaże w bezpiecznej i spokojnej atmosferze – mówi Marek Duchnowski.
Elektroniczne katalogi artystów zaprezentowanych do tej pory w ramach cyklu „SPOTKANIA ToTuart” znajdują się w linku poniżej:
https://issuu.com/totuart?fbclid=IwAR1DEY8-V1bekSqBbenR7zsSyqCUfPWhu1WCNNaqHggmiPMQ_r7sErWxofg
Galeria Sztuki ToTuart w pasażu
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa
poniedziałek–sobota, godz. 12.00–20.00
Mecenas: Cosentino
Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design
Zapraszamy na https://totuart.com
źródło: informacjebranzowe.pl