informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Zwiększenie wydajności procesów z automatycznym drukowaniem i aplikacją etykiet
Etisoft

Zwiększenie wydajności procesów z automatycznym drukowaniem i aplikacją etykiet

Technologie / 2022.05.11

Wysoka wydajność procesów, oszczędność firmowych zasobów oraz uzyskiwanie coraz lepszych wskaźników jakościowych stanowią istotne kwestie dla branży produkcyjnej i logistycznej. Automatyczne drukowanie i aplikacja etykiet to jeden ze skutecznych sposobów na osiąganie takich wyników.

Automatyczne urządzenia drukująco-aplikujące, stosowane w produkcji i logistyce, są przystosowane do drukowania i umieszczania etykiet o różnych rozmiarach, na dowolnych powierzchniach. Dane zawarte w systemie ERP zostają wygenerowane do przygotowanego wcześniej szablonu etykiety.  Plik w formacie PDF lub utworzony jako ciąg rozkazów w języku drukarki zostaje wysłany do urządzenia. Cały proces odbywa się na poziomie systemów informatycznych.      

– Automatyczne rozwiązania pozwalają zwiększyć wydajność oraz jakość procesów. Na przykład urządzenie drukująco-aplikujące Label-Aire 3138NV z modułami drukującymi Zebra serii ZE5X1, umożliwia aplikację nawet do 100 etykiet na minutę, z precyzją wynoszącą do ±0,8 mm, a cały proces odbywa się w trybie 24/7/365. Taki efekt byłby niemożliwy do uzyskania przy pomocy rozwiązania manualnego – zauważa Michał Wąs, ekspert w Dziale Rozwoju Produktu, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply w firmie Etisoft.

Zautomatyzowanie procesu etykietowania oznacza więc nie tylko wyższą prędkość druku oraz aplikacji etykiet, ale przede wszystkim eliminację czynnika ludzkiego i zmniejszenie ilości błędów jakościowych.

Jakie branże skorzystają na automatycznej aplikacji wydrukowanych etykiet??

Etykietowanie stanowi jeden z istotnych procesów w branży produkcyjnej. Dane umieszczone na zaaplikowanej etykiecie pełnią przede wszystkim rolę informacyjną i marketingową. Są również kluczowe w kontekście przestrzegania prawa – przepisy w wielu przypadkach wymagają informowania odbiorcy o składzie produktu lub możliwym niebezpieczeństwie wynikającym z jego użytkowania. Urządzenia drukująco-etykietujące to sprzęt niezbędny w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją masową. Etykietowanie setek tysięcy produktów jest czasochłonne i ma duży wpływ na wydajność procesów. Dzięki automatyzacji tego procesu, producenci oszczędzają czas oraz pieniądze.

Z automatycznej aplikacji wydrukowanych etykiet korzysta również branża logistyczna. Etykiety umieszczane na pojedynczych paczkach, opakowaniach zbiorczych czy też paletach, zawierają informacje i kody kreskowe pozwalające na zachowanie przejrzystości danych. Co ważne, dane do etykiet pobierane są prosto z systemu ERP, co eliminuje większość pomyłek oraz usprawnia kontrolę procesu.

– Zarówno podczas korzystania z urządzeń drukująco-aplikujących, jak również drukarek czy podczas aplikacji ręcznej, dane do etykiet są pobierane z systemu ERP. Automatyzacja tego procesu w logistyce przekłada się więc nie tylko na szybkość procesów, ale również prawidłowość danych odbiorcy, wpływając tym samym na podniesienie wskaźników jakościowych w przedsiębiorstwie – wskazuje ekspert z Etisoft.

Korzystanie z automatycznych rozwiązań i eliminacja błędów w etykietach sprawiają, że firma jest w stanie zagwarantować swoim kontrahentom prawidłowe i bezpieczne dostarczenie przesyłki do właściwego odbiorcy.

Automatyczne drukowanie i aplikacja etykiet – najważniejsze korzyści

Zautomatyzowanie procesu drukowania oraz aplikacji etykiet znacznie podnosi wydajność procesów produkcyjnych i logistycznych. Wysoka prędkość aplikacji wydrukowanych etykiet, realizowana jednocześnie przez wiele urządzeń, pozwala zakładom otrzymywać wskaźniki nieosiągalne dla rozwiązań manualnych. Jednocześnie automatyczne urządzenia gwarantują wysoką precyzję oraz powtarzalność działań, co jeszcze bardziej skraca czas potrzebny do etykietowania serii jednakowych detali.

Zamiast zatrudniać liczne grono pracowników, którzy mieliby ręcznie naklejać etykiety, wystarczy przeszkolić operatora, który będzie sprawował nadzór nad urządzeniami etykietującymi. Przekłada się to na oszczędność zasobów firmy oraz możliwość przekierowania pracowników do innych zadań.

Automatyczne drukowanie i aplikacja etykiet to bez wątpienia jeden z etapów rozwoju nowoczesnego przedsiębiorstwa. Umożliwia oszczędność zasobów i osiąganie coraz lepszych wskaźników wydajnościowych, budując tym samym wizerunek firmy godnej zaufania.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe